Kasvattajat

Kaikki Suomen Bretonikerhon bretonikerhon jäsenenä olevat bretonikasvattajat voivat ilmoittaa tietonsa listalle. Bretonikerho ei ota vastuuta kasvattajahakemistossa esiintyvien kasvattajien toiminnasta ja jokaisen pennunostajan omalla vastuulla on ottaa riittävästi selvää rodusta sekä kasvattajasta, jolta pentunsa hankkii.

Kasvattaja, lähetä tietosi osoitteeseen pkuusisto@gmail.com ja mainitse että haluat ne julkaistavaksi tällä sivulla!

HAIPAKAN
Mika Mäki
Sienipolku 1, 60510 HYLLYKALLIO
puh. 050 364 1100
mikamaki@netikka.fi
www.netikka.net/haipakankennel
KESAKON
Antti Auno
Sokeritie 33, 45610 KORIA (Kouvola)
puh. 050 359 8873
KIEPPIKURUN
Elina ja Jari Juntunen
Rypysuontie 28-30 A 4, 70280 KUOPIO
puh. 044 047 5070, 0400 375 190
kieppikurun@gmail.com
www.kieppikurunkennel.com
KUURAKAIRAN
Juhani Keränen
Sodankyläntie 3382, 98360 VUOSTIMO
puh. 0400 399880
juhanikeranen@pp.sonera.net
LUOKIN
Teija ja Pasi Pesonen
Linkolankuja 15, 93600 KUUSAMO
puh. 040 727 0426, 0400 228 423
luokinkennel@gmail.com
www.luokinkennel.com
LUOTOSEN
Päivi Pesonen
Ruohokarintie 2, 90480 Hailuoto
puh. 040 764 8237
pkuusisto@gmail.com
www.luotosen.net
MAJANIEMEN
Katja ja Teuvo Blomberg
Lähteentie 41, 74700 KIURUVESI
puh. 050 304 9070
katja.blomberg@pp1.inet.fi
www.majaniemen.com
RETKUNPERÄN
Antti Mukari
Peippolantie 24, 60550 NURMO
puh. 040 566 2734
antti.mukari@gmail.com
www.retkunperän.com
RIEKKOALBUKSEN
Heikki Kinnunen
Salmentie 5, 73100 LAPINLAHTI
puh. 0400 878 648
heikki.kinnunen@lapinlahti.fi
kennelriekkoalbuksen.nettisivu.org
SNOW GROUSE’S
Lea ja Esko Heiskanen
71800 Siilinjärvi
puh. 040-7073708
kennel.snowgrouse@gmail.com
TAIKAMÄEN
Juha Lappalainen
Laurikkalantie 77, 85800 HAAPAJÄRVI
puh. 040 523 4889
taikamakia@luukku.com
TYRSKYRANNAN
Vesa Rikula
Rikulantie 10, 87800 KAJAANI
puh. 050 327 7709
vesa.rikula@luonnollisesti.fi
VAN’T PASSANT
Vesa Virkkula
Rajakatu 88 as 6, 98310 KEMIJÄRVI
puh. 040 583 9487
vesa.virkkula@pp.inet.fi
www.vantpassant.com
WOOD GROUSEN
Elsa Partanen
Luupujoentie 316, 74959 RUNNI
puh. 040 526 5453
elsa_partanen@hotmail.com